Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń do nas: 534 404 043

Materac dmuchany dwuosobowy – jaki będzie najlepszy?

0%
Materac dmuchany dwuosobowy – jaki będzie najlepszy?

Dmuchany materac to coś, co zwykle cieszy dzieci, którym kojarzy się on nie tylko ze świetną zabawą nad wodą w letnie dni, ale również z radosnym nocowaniem u kolegów. Z kolei dla dorosłych to duża wygoda podczas biwaku, kiedy można się przespać na czymś zdecydowanie bardziej miękkim niż karimata. To również brak problemów z przenocowaniem u siebie w domu kogoś z rodziny lub przyjaciół, gdy zajdzie taka konieczność. Bez problemu staje się wówczas dodatkowym łóżkiem.

Kupujemy materac dmuchany podwójny – czym się kierować?

Dmuchany materac dwuosobowy musi być miękki i wygodny do spania dla obu korzystających z niego osób. Aby tak było, powinien mieć odpowiednie rozmiary – co najmniej 140 cm szerokości.  Z pewnością na komfort spania wpływa także liczba komór. Jeśli jest ich odpowiednio dużo, powietrze rozkłada się równomiernie. Nie są również odczuwalne ruchy osoby, która śpi obok.

Materac dmuchany jest przydatny w wielu sytuacjach życiowych. Jedną z nich z są pewnością podróże. Tym, co wówczas ma największe znaczenie, są jak najmniejsze wymiary oraz możliwość łatwego i szybkiego nadmuchania materaca..

Jego transport na pewno nie będzie problemem, gdy podróżujemy własnym samochodem, zwłaszcza że nowoczesne modele zwykle mają także wygodną torbę do jego spakowania i przewożenia. Z kolei materiały PCV, z jakich wykonywane są dzisiejsze materace, są coraz cieńsze i pozwalają zaoszczędzić dużo przestrzeni w bagażniku.

materac dmuchany w kamperze

Na rynku dostępne są również specjalne modele dmuchanych materacy dwuosobowych przeznaczone dla osób wybierających się na pieszą wędrówkę. Sprawdzą się w każdych warunkach, gdyż zapewniają doskonałą izolację od podłoża.

Często są one wykonane z nylonu, który jest nie tylko wytrzymały, ale również bardzo lekki. Dzięki temu materac jest też kompaktowy i po spuszczeniu powietrza z łatwością zmieści się w turystycznym plecaku.

Dmuchany materac potrzebuje pompki

Planując zakup materaca, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób się go pompuje. Wiele modeli jest wyposażonych w dwustronny zawór ułatwiający napompowanie, a później również jego kompresję. Często można też kupić materac dwuosobowy dmuchany z pompką w zestawie. Jeśli jej nie ma, zwykle łatwo można ją dokupić.

materac dmuchany potrzebuje pompki

Dostępne są zarówno te manualne, jak i elektryczne, które są nie tylko łatwe w użyciu, ale też ciche. W dodatku, będąc na łonie natury, elektryczną pompkę można naładować nawet przy pomocy samochodowej zapalniczki.

Osoby, którym zależy na jeszcze większej wygodzie, mogą wziąć pod uwagę materac z wbudowaną pompką tłokową lub elektryczną. Wówczas napompowanie lub spuszczenie powietrza zajmie jedynie chwilę.

Materac dmuchany welurowy dwuosobowy – wyjątkowo miły w dotyku

Dawno minęły już czasy, kiedy dmuchane materace były wykonane z grubej gumy, która w dodatku pachniała przemysłowo.

Nowoczesne materace produkowane są z elastycznych i bezwonnych materiałów, które często pokryte są miłą w dotyku tkaniną, np. welurem, co nadaje im również wyjątkowe walory estetyczne. W dodatku tak wykończony materac jest bardzo wytrzymały i nie groźne mu zabrudzenia ani przetarcia. Materiał zapobiega też ślizganiu się na nim koca lub śpiwora.

A gdy na kilka dni przyjadą do nas goście, mogą być miło zaskoczeni nowoczesnym i efektownym wyglądem tego dmuchanego „łóżka”, które potrafi doskonale wkomponować się we wnętrze pokoju. Sprzyja temu również bardzo zróżnicowana kolorystyka proponowana przez producentów.

dmuchany materac można wykorzystać jako łóżko

Do największych atutów dmuchanych materacy należy to, że nie zajmują dużo przestrzeni, dzięki czemu są łatwe w przechowywaniu. Po spuszczeniu powietrza, stają się niewielkim pakunkiem, który można schować na strychu lub w piwnicy, a nawet w szafie, w której na co dzień przechowujemy ubrania. Najważniejsze, aby miejsce, w którym będziemy go przechowywać było suche i przewiewne.

Przejdź dalej Jaki namiot 4-osobowy sprawdzi się najlepiej?
To Top